Misz-masz: pomysły DIY, vlogi z Japonii, wydarzenia

Znowu nie bardzo udało mi się wrzucać czegoś regularnie, ale starym zwyczajem zbieram to, co mi ostatnio wpadło w oczy i wrzucam na raz. Na początek DIY – do przygotowania w najbliższym czasie:

1. Sznurkowe wazony (pomysł znaleziony na jagodowykot.pl) – robiłam ostatnio podobnego rodzaju świeczniki, ale zamiast sznurka użyłam maty bambusowej. Jednak te sznurkowe chyba bardziej mi odpowiadają więc już wiem czego będę szukać w OBI:

+jagodowykot.plp

2. Prosty pomysł na czarno-białą doniczkę (z fairy-in-the-house.blogspot.com) – nie wiem czy ta jest pomalowana farbą czy oklejona taśmą, ale wymyśliłam, że najprościej byłoby użyć do tego zwykłej czarnej taśmy izolacyjnej:

+fairyinthehouse

3. I na koniec coś co chodzi za mną od dłuższego czasu – słoiki ze zwierzęcymi pokrywkami – trochę kiczowato-śmieszne, ale chciałabym mieć właśnie taki śmieszno-ciekawy gadżet:).

+todayisblog

Teraz z innej beczki…Ostatnio jestem dość zaciekawiona różnymi fajnymi miejscami, i chyba najbardziej ciekawi mnie Japonia – z jednaj strony najnowocześniejsza technologia itp., z drugiej masa dziwnych zwyczajów i majtki w automatach. Dlatego wkręciłam się w oglądanie na YT TheUwagaPies czyli codziennych vlogów z Japonii robionych przez Amerykankę i Polaka, fajnie jest się przyjrzeć Japonii od “wewnątrz”:

A teraz jeszcze kilka ciekawych wydarzeń w okolicy, które też jakimś cudem rzuciły mi się w oczy w tym natłoku internetowych kup i kupek:

15.08 – Silesia Firework Festival – Katowice Muchowiec – czyli festiwal fajerwerków, jeeej

15.08 – …Który będzie miał konkurencję w postaci Magic Festivalu w Parku Śląskim. Na Magic Festivalu będzie Beach Party i inne atrakcje typu rozpadające się, zardzewiałe rollercoastery w wesołym miasteczku także fun, fun, fun.

20.08 – Katowice Nightskating

20 – 22.08 – Kraków Live Festival – kilku ciekawych wykonawców

21.08 – Jarmark Staroci – Katowice Rynek – nie wiem jak to nazwać, może to jest paradoks, że nie znoszę trzymać staroci w domu, ale lubię je oglądać poza domem? Więc z chęcią się tam wybiorę, żeby pooglądać i uspokoić się nadzieją, że ktoś pozbędzie się z przestrzeni życiowej nieużywanej rzeczy, żeby jakaś inna osoba, której ta rzecz jest niezbędnie potrzebna mogła ją nabyć. To ma sens – tak więc pozbywajmy się rzeczy, wymieniajmy się, bo  wiadomo – co jednemu przeszkadza, innemu będzie potrzebne, dlatego właśnie takie akcje mają sens.

28.08 – Beerfest, Park Śląski – czyli nasz ślunski Oktober Fest w Auguście, piwo i wuszt, zawsze spoko.

29.08 – Kato Nightskating po raz kolejny

30.08 – The Offspring na Czad Festivalu – tak napiszę to po raz kolejny bo to jest wydarzenie historyczne, ostatnio w Polsce był też Lenny Kravitz tak więc robi się światowo w tym naszym grajdołku:).

fot. 1, 2, 3

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s